Om Akershus Arbeiderparti

Akershus Arbeiderparti


Partikontoret

Styret

  • Anniken Huitfeldt

    anniken.huitfeldt@stortinget.no

    Anniken Huitfeldt er fra Jessheim i Ullensaker. Hun er 1. kandidat på Akershus Arbeiderpartis stortingsliste.

  • Heidi Westbye Nyhus

    heidi.nyhus@sorum.kommune.no 909 27 242

    Heidi Westby Nyhus er Arbeiderpartiets varaordførerkandidat i Lillestrøm kommune. I dag er hun gruppeleder for Arbeiderpartiet i Sørum. Til daglig jobber hun på Sørumsand skole som inspektør. Heidi har to barn og er bosatt på Blaker.

  • Are Helseth

  • Thilde Marie Børsum

  • Halvard Ingebrigtsen

    halvard.ingebrigtsen@stortinget.no

    Halvard Ingebrigtsen er leder i Lørenskog Arbeiderparti. Han er 8. kandidat på Akershus Arbeiderpartis stortingsliste

  • Anne-Beth Skrede

    anne-beth.skrede@lo.no

    Anne-Beth er nestleder i Nordre Follo Arbeiderparti, og sitter i kommunestyret i Oppegård, i utvalg for miljø og plan, samt i utvalg for politisk organisering av nye Nordre Follo kommune. Hun sitter også i styret i Akershus Arbeiderparti. Til daglig jobber Anne-Beth som klima- og miljørådgiver i LO. Hun bor på Kolbotn.

  • Ole Guttorm Brenden

    ogb@fellesforbundet.no 997 62 698

    Ole Guttorm Brenden jobber i Fellesforbundet og er nestleder i Eidsvoll Arbeiderparti. Han er 10. kandidat på Akershus Arbeiderpartis stortingsliste.

  • Rita Hirsum Lystad

    rita.h.lystad@hiof.no 907 21 982

    Leder av Frogn Arbeiderparti, ordførerkandidat til kommunestyret 2015-2019. Arbeiderpartiets verdier frihet – likhet – solidaritet har alltid stått sentralt i Ritas liv. Rita er utdannet som kjemiker ved Universitetet i Oslo. I dag leder hun studentsamskipnaden i Østfold. Hun har alltid vært opptatt av menneskers ve og vel og at alle skal like muligheter i samfunnet. I de siste årene har Rita vært leder av hovedutvalget for miljø-, plan- og byggesaker og i denne perioden som leder av administrasjonsutvalget, medlem av Formannskapet, kommunestyret og varaordfører.

  • Mani Hussaini

    Mani er fra Jessheim i Ullensaker kommune. Han er 6. kandidat på Akershus Arbeiderpartis stortingsliste og leder i AUF nasjonalt.

  • Tonje Brenna

    brenna.tonje@gmail.com 975 96 690

    Tonje Brenna bor på Jessheim i Ullensaker og er gruppeleder i Akershus Arbeiderparti.

  • Tobias Hangaard Linge