Tonje Brenna foreslått på topp i Viken

Nominasjonskomiteens førsteutkast er nå klart.

Portrett Tonje Brenna

Tonje Brenna (Foto: Johannes Dalen Giske)

  • Kommunepartiene kan komme med innspill og endringsforslag frem til 23. november. Deretter legger nominasjonskomiteen frem sitt endelige forslag som skal behandles 12. januar 2019.
  • Spørsmål om lista kan rettes til leder av nominasjonskomiteen, Stein Erik Lauvås på stein-lauvas@stortinget.no
  • Pressehenvendelser kan rettes til politisk rådgiver Ingrid Endrerud på 95152966 eller ingrid.endrerud@arbeiderpartiet.no

1.    Tonje Brenna (1987) - Ullensaker

2.    Roger Ryberg (1952) - Asker

3.    Siv Henriette Jacobsen (1966) - Moss

4.    Andreas Lervik (1969) - Sarpsborg

5.    Hoda Imad (1995) - AUF/Nordre Follo

6.    Jens Petter Hagen (1957) - LO/Lillestrøm

7.    Tonje Kristensen (1988) - LO/Drammen

8.    Rune Fredriksen (1972) - Fredrikstad

9.    Torunn Skottevik (1964) - Lørenskog

10.    Bjørn Tore Ødegården (1970) - Kongsberg

11.    Cecilie Agnalt (1978) - Skiptvet

12.    Are Helseth (1955) - Bærum

13.    Gunvor Eldegard (1963) - Nordre Follo

14.    Erik Kaupang (1966) - Hol

15.    Anne Sandum (1973) - Ringerike

16.    Fredrik Kveseth (1999) - AUF/Fredrikstad

17.    Hege Dubec (1976) - LO/Fredrikstad

18.    Martin Ludvigsen (1986) - Vestby

19.    Jenny Evjen (1984) - Nes i Akershus

20.    Mons Ivar Mjelde (1979) - Ringerike

21.    Bhanuja Rasiah (1997) - AUF/Drammen

22.    Lars Pedersen Due (1970) - Halden

23.    Petra Brinch (1997) - AUF/Indre Østfold

24.    Ole Guttorm Brenden (1977) - LO/Eidsvoll

25.    Ina Libak (1989) - AUF/Ås

26.    Steinar Berthelsen (1950) - Rollag

27.    Grete Lise Lunde Ingerøe (1958) - Sarpsborg

28.    Tobias Linge (1997) - AUF/Bærum

29.    Elin Maria L’Estrange (1987) - Ullensaker

30.    Terje Bråthen (1949) - Modum

31.    Anne Kristin Hov Hilleren (1965) - Øvre Eiker

32.    Terje Moland Pedersen (1952) - Fredrikstad

33.    Tove Steen (1955) - Lillestrøm

34.    Vidar Mikalsen (1963) - Asker

35.    Camilla Aas (1988) - Indre Østfold

36.    Runar Landsverk (1968) - Kongsberg

37.    Tone Merethe Hansen (1957) - Frogn

38.    Terje Granerud (1951) - Lillestrøm

39.    Inger Lønseth (1945) - Drammen

40.    Terje Olsson (1958) - LO/Indre Østfold

41.    Kari Aalerud (1952) - Bærum

42.    Amund Kjernli (1957) - Lillestrøm

43.    Dagny Christin Sten (1960) - Jevnaker

44.    Bendik Thun (1995) - AUF/Drammen

45.    Aase Furali (1952) - Sarpsborg

46.    Atle Ottesen (1979) - Fredrikstad

47.    Iselin Andresen Olafsen (2000) - Nannestad

48.    Ivar Ekanger (1954) - Ås

49.    Merete Gandrud (1970) - Flå

50.    Trygve Westgård (1948) - Indre Østfold

51.    Mona Vaugner (1973) - Hvaler

52.    Sigmund Valberg (1972) - Lillestrøm

53.    Merete Bellingmo (1963) - Nordre Follo

54.    Ståle Skjønhaug (1979) - Ringerike

55.    Marte Gustavsen Ødegården (1993) - Kongsberg

56.    Jarle Tranøy (1982) - Råde

57.    Maria Imrik (1997) - AUF/Fredrikstad

58.    Steinar Ottesen     (1982) - Aurskog-Høland

59.    Marianne Riis-Rasmussen (1960) - Asker

60.    Øyvind Kleven (1957) - Øvre Eiker

61.    Karine Pedersen (1999) - AUF/Ringerike

62.    Petter Trønnes (1971) - LO/Indre Østfold

63.    Laila Rode Olsen (1957) - Rakkestad

64.    Terje Vestby (1949) - Lunner

65.    Unni Garsjømoen (1950) - Hurdal

66.    Ove Solberg (1961) - LO/Lier

67.    Wenche Olsen (1965) - Halden

68.    Øivind Sand (1953) - Rælingen

69.    Vilde Eriksen Bjerknes (1975) - Enebakk

70.    Svein Vargan (1965) - Ringerike

71.    Eli Svarverud (1960) - Sigdal

72.    Chiga Bisimwa (1981) - Sarpsborg

73.    Irene Bekkevold Berg (1962) - Lillestrøm

74.    Arne Andreas Olsen (1965) - Nittedal

75.    Shkendie Shala (1981) - Halden

76.    Terje Berghagen (1982) - LO/Ringerike

77.    Rita Hirsum Lystad (1963) - Frogn

78.    Jørgen Lorentzen (1956) - Nesodden

79.    Signe Ramson Høie (1999) - Lier

80.    Jaran Berg (1987) - Fredrikstad

81.    Dagny Arnestad (1946) - Bærum

82.    Dag Johnsrud (1953) - Nordre Follo

83.    Vera Henden (1948) - Kongsberg

84.    Rutkay Sabri (1997) - Drammen

85.    Inger Lise Skartlien (1967) - Moss

86.    Terje Granli (1951) - Indre Østfold

87.    Tone Rønoldtangen (1953) - Nes i Akershus

88.    Arne Arnesen (1945) - Ullensaker

89.    Lirigzona Berisha (1998) - Ål

90.    Shakeel Rehman (1984) - Moss

91.    Marit Bjørlo (1949) - Vestby

92.    Vidar Schei (1972) - LO/Fredrikstad

93.    Helen Bøsterud (1940) - Bærum